Forum nowoczesnamalopolska.pl
Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - Wersja do druku

+- Forum nowoczesnamalopolska.pl (http://nowoczesnamalopolska.pl)
+-- Dział: Potęga techniki (/Forum-Pot%C4%99ga-techniki)
+--- Dział: Motoryzacja, czyli moc koni mechanicznych (/Forum-Motoryzacja-czyli-moc-koni-mechanicznych)
+--- Wątek: Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? (/Thread-Tylna-belka-w-Xsara-Picasso-%E2%80%93-kiedy-regenerowa%C4%87)Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - WielkiBrat99 - 04-20-2017 05:21 AM

Jak często powinno się wymieniać albo naprawiac tylne zawieszenie w Xsara Picasso? Kupiłem 10-letnie auto, gdzie raz już zawieszenie było robione i zastanawiam się czy już też pownieniem je robić znowu. Niby nie czuje zeby cos nie tak bylo z amortyzacja, ale od czasu do czasu słyszę jakies stuki, tak jakby na tylnej belce były gdzies luzy. Czekac aż sie pogorszy czy juz teraz robic wahacze, a moze od razu regenerowac całą belkę?


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - IgorKorzeń - 04-20-2017 06:46 AM

Nikt bez obejrzenia auta od spodu niczego sensownego ci nie doradzi. Musisz pojechać na warsztat, najlepiej taki, gdzie znają się na samochodach francuskich i będziesz widział, czy da się zrobić same wahacze, czy trzeba robic całość.


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - posejdon789 - 04-20-2017 07:24 AM

Gdybyś szukał firmy, która zajmuje się profesjonalną regeneracją belek do aut francuskich to sprawdź sobie ten adres tylnabelkapolska.pl/cennik/citroen/tylna-belka-citroen-xsara-picasso/. Używana, ale gruntownie odnowiona tylna belka Xsara Picasso z naprawionymi wahaczami, nowymi poduszkami, uszczelniaczami, naprostowanymi czopami belki, odrdzewiona i zakonserwowana kosztuje u nich około 850zł. Co najważniejsze, na taką belke masz aż trzy lata gwaranci bez limitu kilometrów. Chyba nikt inny w Polsce nie ma takiej oferty. Firma jest znana na rynku i z jej usług korzysta wiele warsztatów specjalizujących się w naprawie zawieszenia we francuskich samochodach.


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - MichaelFreitag - 04-20-2017 09:52 AM

Jak nie był jeżdżony po strasznych dziurach to bez przesady, nie trzeba co chwile naprawiać zawieszenia, tym bardziej że sam piszesz, że raz już było robione.


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - WielkiBrat99 - 04-20-2017 12:12 PM

No własnie nie znam zadnego dobrego warsztatu, bo to moje pierwsze francuskie auto w zyciu. A jak to jest z tą regeneracja? Robia to na miejscu w warsztacie, czy trzeba wysyłac gdzies do zrobienia?


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - posejdon789 - 04-20-2017 02:53 PM

Tak jak pisałem. Oddajesz do warsztatu oni demontują belkę i wysyłają do regeneracji. Wtedy jest taniej. Zawsze możesz zamówić nową belkę, oczywiście też po regeneracji, ale wtedy jest drożej.


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - WielkiBrat99 - 04-20-2017 04:58 PM

Ok, dzieki za wyjasnienie.


Tylna belka w Xsara Picasso – kiedy regenerować? - posejdon789 - 04-20-2017 05:29 PM

Nie ma sprawy. Wysłanie własnej belki to chyba najlepsza opcja, no chyba że już masz całkiem ją skorodowaną. Ty piszesz, ze amortyzacja jest w miarę tylko słychac jakies stuki, wiec belka nie moze byc w złym stanie.