Forum nowoczesnamalopolska.pl
Co to jest tartak objazdowy? - Wersja do druku

+- Forum nowoczesnamalopolska.pl (http://nowoczesnamalopolska.pl)
+-- Dział: Na poważnie i prosto z mostu (/Forum-Na-powa%C5%BCnie-i-prosto-z-mostu)
+--- Dział: Męska rozmowa (/Forum-M%C4%99ska-rozmowa)
+--- Wątek: Co to jest tartak objazdowy? (/Thread-Co-to-jest-tartak-objazdowy)Co to jest tartak objazdowy? - posejdon789 - 08-25-2016 10:35 AM

Czesc. Spotkaliscie sie kiedys z okresleniem tartak obwozny albo objazdowy. Bo przez przypadek trafila mi w rece ulotka firmy, ktora w ten sposob sie reklamuje. Co to w ogole jest? Jak tartak moze byc objazdowy? Nie wyobrazam sobie, ze mozna przewozic z miejsca na miejsce ciezkie pily, ktore przeciez sa urzadzeniami stacjonarnymi. O co w tym biega?


Co to jest tartak objazdowy? - kosiarzUmysłów - 08-25-2016 01:20 PM

To akurat żadna nowość. Co więcej cennik usług w tartakach objazdowych jest bardzo podobny do cennika usług w klasycznym tartaku stacjonarnym, gdzie samemu musisz dowieźć drewno do obróbki. Tutaj tartak i ekipa robocza przyjeżdża do ciebie. Wycinają drzewa, przygotowują je do obróbki, a jeśli chcesz to od razu przecierają je na miejscu, a nawet wycinają w drewnie to czego akurat potrzebujesz. Mogą to byc zwykłe deski, a mogą być też kantówki czy łaty.


Co to jest tartak objazdowy? - posejdon789 - 08-25-2016 03:17 PM

i co, oni woza ze soba te wielkie traki do ciecia drewna na deski?


Co to jest tartak objazdowy? - gramwgry - 08-25-2016 04:35 PM

Teraz korzysta się z różnych typów pił. W tartakach prócz klasycznych traków spotkać można również inne rodzaje pilarek, w tym pilarki tasmowe czy tarczowe. To zwykle bardzo nowoczesny sprzęt i jakość cięcia jest często lepsza niż w jakimś starym tartaku korzystającym jedynie z pił ramowych.