Forum nowoczesnamalopolska.pl
Co sądzicie o instalacji słonecznej? - Wersja do druku

+- Forum nowoczesnamalopolska.pl (http://nowoczesnamalopolska.pl)
+-- Dział: Świat wokół nas (/Forum-%C5%9Awiat-wok%C3%B3%C5%82-nas)
+--- Dział: Dla domatora i ogrodnika (/Forum-Dla-domatora-i-ogrodnika)
+--- Wątek: Co sądzicie o instalacji słonecznej? (/Thread-Co-s%C4%85dzicie-o-instalacji-s%C5%82onecznej)



Co sądzicie o instalacji słonecznej? - WielkiBrat99 - 06-07-2016 04:38 PM

Witam mam do was pytanie bardzo na czasie i bardzo aktualne: mianowicie co sądzicie o instalacji korzystająćej z energii słonecznej? będę wdzięczny za przytoczenie wszelkich pozytywnych doświadczeń z takimi instalacjami związanymi. wiem że instalacja PV może wygenerować spore oszczędności i daltego się tym interesuje


Co sądzicie o instalacji słonecznej? - IgorK - 06-07-2016 04:49 PM

masz rację, bardzo dobrze robisz, nic tak nie pozwoli oszczędzić jak ogniwa układu fotowoltaicznego. tylko ważne jest aby skorzystać z usług dobrego inżyniera, na przykład firmy Foto Solar, bo wtedy masz pewność że wszystko jest przemyślane i że ta oszczędność jest zagwarantowana. Nie warto się ładować w jakiś tam amatorów, którzy jesszcze nigdy tak naprawde tego nie montowali. I tyle powiem od siebie


Co sądzicie o instalacji słonecznej? - posejdon789 - 06-07-2016 06:12 PM

Tak, dobór wykonawcy to jest podstawowa sprawa. Ja proponuję kupić ogniwa solarne najwyższej klasy, nie patrzeć na koszty i wtedy się będzie wiedziało na pewno, że ma się dobry produkt w ręce i oszczędny, a potem to już tylko kwestia instalacji...


Co sądzicie o instalacji słonecznej? - MichaelFreitag - 06-07-2016 08:20 PM

No tak , ale instalacja też jest ważna. Trzeba zawsze dobrze te ogniwa usytuować, tak żeby miały ekspozycję na promienie słoneczne, bez tego ani rusz.