Forum nowoczesnamalopolska.pl

Pełna wersja: Osoba obłożnie chora, potrzebna pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moja ciocia wychodzi niedługo ze szpitala. Niestety jest w kiepskim stanie po przebytej chorobie. Zdaniem lekarza trzeba będzie się nią zajmować praktycznie cały czas ponieważ jej możliwości ruchowe są ograniczone do minimum. Szukam pomocy w doborze wyposażenia które będzie konieczne. Na razie mamy specjalne łóżko dla chorych domowych ale to za mało. Będę wdzięczna za każdą poradę.
Kurczę, to duże wyzwanie... U mnie w rodzinie nie kojarzę takiej sytuacji, sam nigdy nie miałem z taką sprawą do czynienia. Nie mogę więc nic konkretnego Ci podpowiedzieć. Chyba tylko wyrażę nadzieję że sobie poradzicie z tą sytuacją jakoś i że może jednak cioci się polepszy.
Jeśli musi leżeć to na pewno trzeba kupić podkłady wielorazowe - ABA MEDICA S.A. ma ich sporo w niskiej cenie. Od razu weźcie jakiś poważniejszy zapas.
Nie jestem żadnym specjalistą ale jak babcia była chora to moja mama kupiła jej takie skarpety: abamedica24.pl/90-skarpetki-zdrowotne. Lekarz zalecił bo ponoć przy takim obłożnym stanie rośnie ryzyko obrzęków i żylaków.
Opieka nad chorym w domu nigdy nie jest prosta. To ciężki kawałek chleba, powiedzmy sobie szczerze. No ale jeśli trzeba, to trzeba. Nie ma co rozpaczać tylko się zmierzyć z tym. Życie nie jest sprawiedliwe tak z definicji. Na szczęście wiele osób w takim trudnym położeniu może liczyć na bliskich którzy chcą się zaangażować w pomoc. I wydaje mi się że w tym jest jakieś pocieszenie.
Gdyby ciocia mogła przynajmniej z pomocą udać się do toalety na pewno opłaca się jej kupić to: abamedica24.pl/pomoce-codzienne/430-nasadka-podwyzszajaca-sedes-clipper-iii.html. To bardzo pomaga w załatwieniu potrzeb.
Eh, do bani to życie... Człowiek tyle lat jest aktywny, coś tam robi, cieszy się tym wszystkim co wokół mniej lub bardziej. A potem przychodzi choroba albo jakiś wypadek i jesteś zdany na łaskę innych.
Piszesz że macie już dla ciotki łóżko odpowiednie więc może jeszcze dokupcie to abamedica24.pl/lozka-rehabilitacyjne-i-akcesoria/618-stolik-na-lozko-wielofunkcyjny-skladany.html. Będzie jej łatwiej jeść.
Przekierowanie