Forum nowoczesnamalopolska.pl

Pełna wersja: Co to jest tartak objazdowy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czesc. Spotkaliscie sie kiedys z okresleniem tartak obwozny albo objazdowy. Bo przez przypadek trafila mi w rece ulotka firmy, ktora w ten sposob sie reklamuje. Co to w ogole jest? Jak tartak moze byc objazdowy? Nie wyobrazam sobie, ze mozna przewozic z miejsca na miejsce ciezkie pily, ktore przeciez sa urzadzeniami stacjonarnymi. O co w tym biega?
To akurat żadna nowość. Co więcej cennik usług w tartakach objazdowych jest bardzo podobny do cennika usług w klasycznym tartaku stacjonarnym, gdzie samemu musisz dowieźć drewno do obróbki. Tutaj tartak i ekipa robocza przyjeżdża do ciebie. Wycinają drzewa, przygotowują je do obróbki, a jeśli chcesz to od razu przecierają je na miejscu, a nawet wycinają w drewnie to czego akurat potrzebujesz. Mogą to byc zwykłe deski, a mogą być też kantówki czy łaty.
i co, oni woza ze soba te wielkie traki do ciecia drewna na deski?
Teraz korzysta się z różnych typów pił. W tartakach prócz klasycznych traków spotkać można również inne rodzaje pilarek, w tym pilarki tasmowe czy tarczowe. To zwykle bardzo nowoczesny sprzęt i jakość cięcia jest często lepsza niż w jakimś starym tartaku korzystającym jedynie z pił ramowych.
Przekierowanie