Forum nowoczesnamalopolska.pl

Pełna wersja: Zalety i wady pyłku pszczelego.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nawet przedszkolak wie, ze pszczoły produkuja miod, ja mam jednak pytanie o inny produkt pszczeli. Chodzi mi o pylek pszczeli. Nie wiecie przypadkiem cz moze go uzywac osoba cierpiaca na alergie?
Z tego co wiem, to pyłek bardzo często wykorzystywany jest właśnie do leczenie objawów alergii. Podobno pomaga zwalczyć katar sienny i zmniejszyć dolegliwości powodowane przez astmę. Nie wiem czy to prawda, bo przecież ten pyłek uzyskiwany jest z pyłków roślinnych, a te mają działanie alergiczne. Może to działa na zasadzie szczepionki? W każdym bądź razie wiele osób twierdzi, że pyłek działa przeciwalergicznie i że wzmacnia odporność.
Nie wiem do końca jak jest z tymi alergiami, ale na pewno jest to wartościowy produkt odżywczy, bogatszy w witaminy i minerały od miodu. Może informacje, które cie interesują znajdziesz w tym blogu http://www.pszczeliazyl.pl/blog/. Tam jest sporo wiadomości na temat pszczół i pszczelarstwa, także pewnie jest też coś o pyłku pszczelim, a jeśli jeszcze nie ma to pewnie wkrótce się coś pojawi.
Ja słyszałam, że pyłek pomaga w leczeniu depresji i różnych innych zaburzeń natury psychicznej, także to taki cudowny środek na wszystko. Ja pamiętam, że w dzieciństwie moja ciocia podawała nam pyłek jak zbliżała się jesień i rzeczywiście rzadko kto z nas chorował na grypę lub przeziębienie.
To chyab zalezy jaką kto ma alergie. Dla jednych pylek nie będzie uczulający, innych może już uczulac. Jak potrzebujesz informacji z pierwszej reki to może skontaktuj się z jakim hodowca pszczol. Może twórca tego serwisu http://www.pszczeliazyl.pl/ pomoże znaleźć odpowiedzi na twoje pytania. Napisz do niego albo popytaj na wewnetrzym forum.
Ok, dzięki za odpowiedzi i namiary. Szukam tego typu informacji bo nie moge poradzic sobie z alergią u mojej córeczki. To co przepisują lekarze jest albo nieskuteczne, albo szkodliwe, a nie chcę faszerowac dzicka od maleńkości różnymi sterydami, bo przeciez to wpływa na caly jej organizm. Usłyszałam od jednej z mam o doskonałych właściwościach pylku pszczelego, dlatego chciałam dopytac, zanim podam go córeczce.
Przekierowanie