Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cambridge FCE – część Speaking

06-23-2016, 01:23 AM
Post: #1
Cambridge FCE – część Speaking
Cześć. Słuchajcie. Za kilka miesięcy czeka mnie egzamin Cambridge English: First. Ogólnie ogarniam wszystko i nie sądzę aby miała na nim problemy. Trochę obawiam się części Speaking i tu prośba do was. Czy macie dla mnie rady jak mogłabym podszkolić się właśnie z części ustnej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-23-2016, 01:42 AM
Post: #2
Cambridge FCE – część Speaking
Hej. Przede wszystkim dużo słuchaj i powtarzaj. Nagrywaj to jak mówisz po angielsku. Słuchanie siebie samego może wydawać się dziwne na początku, ale można się do tego przywyknąć. Słuchaj regularnie nagrań ludzi biegle posługującymi się językiem angielskim, a najlepiej native speaker'ów. Następnie nagrywaj siebie, powtarzając to, co mówili. Porównuj nagrania, wyłapuj różnice i próbuj ponownie. Ludzie z natury są dobrymi naśladowcami więc z czasem sam zaopserwujesz, że idzie ci coraz lepiej. Też miałam z tym kłopot gdy przystępowałam do egzaminu Cambridge CAE w ubiegłym roku. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest SoundCloud. To doskonałe narzędzie do nagrywania głosu, z uwagi na to, że zarówno ty jak i twój nauczyciel możecie tworzyć tam notatki, uwagi czy komentarze dotyczące popełnianych błędów. Jeśli zależy tobie na rozwiązaniu desktopowym, to program Audacity spełni twoje oczekiwania. Takie nagrania poprawia umiejętności rozumienia ze słuchu, a ich analiza może pomóc poprawić twoją wymowę i intonację. Choć popełnienia błędów gramatycznych i błędów wymowy w języku, którego się uczymy jest nieuniknioną i nieodzowną częścią krzywej uczenia się, to ostatecznym celem nauki jest popełnianie jak najmniejszej liczby tych błędów. Ponieważ błędy mogą być tak liczne i złożone, samo nagranie siebie jest doskonałym rozwiązaniem aby sprawdzić, zanalizować i ostatecznie wyeliminować te je z wymowy. Rozwijanie umiejętności słuchania to pierwszy krok w nauce każdego języka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-23-2016, 02:11 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2017 01:37 AM przez nowoczesna.)
Post: #3
Cambridge FCE – część Speaking
Czytaj na głos, zwłaszcza dialogi. Czytanie na głos to nie to samo co wypowiadanie się w naturalny sposób. Jednak jest to bardzo przydatne do ćwiczeń mięśni wokalnych. Sprawdź na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/fce jak wygląda typowy format ustnej części egzaminu aby nic Cię nie zaskoczyło. Ćwicz przez 5 lub 10 minut dziennie, a zaczniesz zauważać dźwięki, które są trudne do wytworzenia. Znajdź transkrypcje dialogów naturalnych i ćwicz w grupie czy z przyjacielem. Nauczysz się też w ten sposób zwrotów, których często używamy podczas mówienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-23-2016, 03:52 AM
Post: #4
Cambridge FCE – część Speaking
Dziękuję wam za cenne porady. Z pewnością wszystkie je wykorzystam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | nowoczesnamalopolska.p | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS